Kredito24 w magazynie Forbes o obowiązkowym rejestrze firm pożyczkowych

Kredito24 w wywiadzie dla magazynu Forbes opowiedziało się za rozwiązaniami zaproponowanymi przez Ministra Finansów, które mają dotyczyć kontroli rynku finansowego opraz Prawa bankowego. Dzięki zainicjowanym zmianom, firmy pożyczkowe będą obowiązane do rejestracji swojej działalności, a pobierane przez nie prowizje nie będą porzekraczać 30 proc. wartości udzielonej pożyczki.

 

 

Takie rozwiązanie zagwarantuje wysoką jakość oferowanych  usług oraz zapewni podejmowanie działań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Za wspomnianym pomysłem opowiedziało się nie tylko Kredito24, lecz także inne pozabankowe firmy udzielające pożyczek. Manager Kredito24, Katarzyna Małolepszy w rozmowie z dziennikarzem magazynu Forbes podkreślała, iż niezwykle ważną kwestią jest zaprzestanie łączenia w jakikolwiek sposób firm pożyczkowych- działających zgodnie z przepisami prawa- z tak zwanymi parabankami.

 

Na początku sierpnia, Kredito24 dołączyło do grona Związku Firm Pożyczkowych, którego głównym zadaniem jest właśnie objaśnienie klientom zasad funkcjonowania branży kredytowej.

 

Jednocześnie manager Kredito24 w wywiadzie udzielonym magazynowi Forbes, tłumaczyła, iż nasza firma udziela pożyczek osobom, które nie mogą sobie pozwolić na obciążenie swojego budżetu kredytem bankowym. Co więcej, podkreśliła, że zdolność kredytowa naszych klientów jest dokładnie sprawdzana i oceniana przez nasz zautomatyzowany system, przez co większość naszych kontrahentów jest w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.