Kreditech Polska w raporcie Interkatywnie.com

Firma Kreditech Polska we współpracy z portalem Interaktywnie.com sporządził raport dotyczący rynku pożyczek zaciąganych w Internecie. Okazuje się, że w 2013 roku wartość portfela pożyczkowego wzrosła dwukrotnie, a znaczna część krótkoterminowych kredytów zaciągana jest za pośrednictwem instytucji mikropożyczkowych, które oferują swoje usługi online.

 

Raport sporządzony przez Interaktywnie.com  jednoznacznie wykazał, że choć rynek pożyczkowy w Polsce rozwija się w ekspresowym tempie, a coraz więcej osób obdarza zaufaniem instytucje pozabankowe, nadal nie znamy znaczenia podstawowych pojęć ekonomicznych. Aż 78% Polaków nie wie, czym jest RRSO, a 58% ankietowanych nie zna znaczenia pojęcia scoringu kredytowego.

 

Sami badani słabo oceniają swoją znajomość rynku finansowego. Niemal 40% respondentów uważa , że ich wiedza jest niewielka lub bardzo mała. Pojęcia, jakie nie są im obce to karta kredytowa , czy pożyczka gotówkowa. Jednakże optymizmem może napawać fakt, iż według ankiety przeprowadzonej przez TNS Polska na zlecenie Grupy KRUK potwierdziło, że ponad dwie trzecie badanych uważa zaciąganie zobowiązań za coś normalnego. Oznacza to, iż w porównaniu do lat poprzednich Polacy zaczyną dostrzegać koszyści wynikające z zaciąganych kredytów i pożyczek. Nie ulgea jednak wątpliwości, że są to wymierne korzyści jedynie w przypadku terminowego regulowania zobowiązań.

 

Warto jednak w tym miejscu wspomnieć o tym, iż firmy mikropożyczkowe internecie oferują bardz elastyczne usługi. Przykładem jest marka Kredito24, która oferuje pożyczki do 3000 zł na 30-dniowy okres spłaty z możliwością dokonania prolongaty zobowiązania. Dzięki temu nawet Klienci znajdujący się w gorszej sytuacji finansowej mają szansę na bezproblemowe uregulowanie swojej pożyczki.