Kreditech nabywa Kontomierz

Kreditech-nabywa-KontomierzMiędzynarodowa firma Kreditech Holding nabyła polską firmę Kontomierz. Niemiecka firma udziela pożyczki w Internecie. Aktualnei zakupiła serwis stosowany przez polską, innowacyjną markę Kontomierz, która oferuje usługi odczytu kont bankowych. Transakcja opiewała na siedmiocyfrowa kwotę, a polska firma otrzymała również udziały w Kreditech. Taka kooperacja zaowocuje obopólnymi korzyściami, a klienci marki Kredito24 jeszcze krócej będą czekać na wydanie decyzji pożyczkowej, która będzie jeszcze bardziej wiarygodna.

 

Nowoczesna technologia

Marka Kreditech stosuje własnościową technologię Big Data, dzięki której z powodzeniem do tej pory wydawano decyzje pożyczkowe. Firma analizuje 15 000 danych o kliencie, a ocena zdoności kredytowej następuje już nawet po kilku minutach. Dzięki technologii stosowanej przez polską markę Kontomierz, wydanie decyzji stanie się jeszcze prostsze i szybsze. Firma ta pozwala na uzyskanie informacji znajdujących się na kontach bankowych pożyczkobiorców w danym czasie rzeczywistym. To swoiste narzędzie do zarządzania finansami osobistymi. KontoX, to flagowy serwis którego właścicielem jest Kontomierz. Dzięki tej technologii, można odczytać rachunki bankowe w formie online, oczywiście w przypadku wyrażenia zgody przez osoby, która jest właścicielem rachunku bankowego. Jednocześnie ta technologia jest stosowana przy migracji ważnych danych, również polecenie zapłaty, stałych zleceń etc. Takie rozwiązanie będzie znacznym ułatwieniem zarówno dla samej firmy, jak i klientów korzystających z jej usług.

 

Szybko i nowocześnie

Zautomatyzowany system i migracja danych pozwala na ekspresowe wydawanie decyzji pożyczkowej ,która jest jeszcze bardziej wiarygodna niż dotychczas. Nie wymaga to dopełnienia żadnych formalności, czy nadesłania dodatkowych dokumentów. Cały rpoces przebiega w 100% online, na platformie firmy Kredito24.pl. Pożyczka może zostać zaciągnięta już w kilka minut. Zautomatyzowany system szybklo zbada zdolność kredytową pożyczkobiorcy i oszacuje, czy będzie on w stanei spłacić zobowiązanie. W tym celu niezbędne ,a  wręcz kluczowe jest weryfikacja rachunku bankowego, co jednocześnie pozwala na ustalenie tożsamości kleinta, którego aktualnei interesuje pożyczka online.

Marka Konotmierz z kolei uzyska pomoc ze strony Kreditech, celem rozwijania technologii na nowym rynkach takich jak Rosja, Brazylia, Meksyk, czy Hiszpania. Kontomierz aktualnie działa na terenie Polski, Hiszpanii, Rosji, Czechach i Słowacji.

Przychody firmy szacuej się na 1 mln euro netto w ciągu roku, a marka istnieje od 2009 roku. Po wejściu w struktury niemieckiej firmy Kreditech, Kontomierz pozostanie niezależną sekcją, która będzie mieścić się nadal w Warszawie. Grupa Kreditech posiada tempo przychodu na poziomie 55m$, a w firmie pracuej gruopa 200 specjalistów z 40 krajów. Flagowym produktem jest marka Kredito24, która pierwszą działalność rozpoczęła na terenie Polski. W szybkim tempie serwis stał się niezwykle popularny, o czym świadczą pozytywne opinie o Kredito24.pl zamieszczane na stronie Opineo.pl. Każdy Klient może ocenić serwis marki i mieć bezpośredni wpływ na jakośc oferowanej usługi.