Kolejne biura podróży ogłoszają upadłość

Urząd marszałkowski województwa śląskiego organizuje powrót do Polski pierwszych klientów bielskiego biura podróży Aquamaris, które w piątek ogłosiło niewypłacalność.  Pierwszych 46 z ponad 600 ogółem przebywających za granicą turystów przyleci do Poznania i Gdańska jak podaje portal Money.pl. Powrót dwóch grup: 12 i 34 osobych zorganizowany i opłacony  przez samorząd. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie klientów może potrzebować pomocy ponieważ biura rujnują lawinowo.

Wczoraj wieczorem za granicą przebywało 612 klientów Aquamaris. Biuro Blue Rays pozostawiło poza krajem ponad 400 osób, które mają wrócić do kraju na dniach. W podobnej sytuacji znalazło się ponad 410 klienci biura podróży Alba Tour oraz ponad 200 klientów Africano – oba biura ogłosiły upadłość w pierwszej połowie lipca, czy w poprzednich latach klienci Orbis Travel czy Triady.

Kłopoty finansowe biur podróży są spowodowane między innymi  firmy lotniczej Air Poland, na bazie której biuro to budowało swoją ofertę wakacyją, a także biura Sky Club, z którym Aquamaris związany był związanay umowami przelotów charterowych. Od początku sezonu upadłość bądź niewypłacalność ogłosiło już kilka biur podróży i spółka lotnicza należące do grupy OLT Express: OLT Express Regional (loty krajowe) oraz OLT Express Poland (loty czarterowe dla biur podróży).

Co ciekawe 12 edycja badania “European Trusted Brands” (przeprowadzona przez Reader’s Digest) publikowanego na początku sezonu (badania przeprowadzone były w roku poprzednim) pokazuje, że zdaniem klientów na największe zaufanie zasługuje Orbis i Triada. Orbis nie istniał wówczas już od roku, a Triada miała kłopoty finansowe. Oba znalazły się jednak w ścisłej czołówce biur. Pokazuje to nie tylko nieuczciwość ze strony biur podróży/tour operatorów, sprzedających swoje usługi, aż do dnia ogłoszenia upadłości, ale również nieświadomość klientów komu powierzają pieniądze.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: K.Malolepszy Zdjęcie: Jetti Kuhlemann/PIXELIO,