Kolejna obniżka stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej po raz ósmy w tym roku obniżyła stopy procentowe. Portal interia.pl informuje, że tym samym zarówno stopy procentowe, jak i oprocentowania kredytów hipotecznych osiągną w najbliższych dniach kolejne historyczne minimalne progi. Specjaliści oceniają, że na kolejne obnizki nie mamy raczej co liczyć.

 

RPP zadecydowała o obniżce ważnej dla kredytobiorców stawki referencyjnej. Od jutra zmaleje ona do poziomu 2,5 proc., wyznaczając tym samym kolejne historyczne minimum. Można się spodziewać, że korekcie podlegać będzie też stawka WIBOR – składnik oprocentowania kredytów hipotecznych.

 

Spadek oprocentowania kredytu o 25 punktów obniża też raty kredytów zaciągniętych w złotówkach o około 15 zł miesięcznie na każde 100 tys. pożyczonego kapitału – przy założeniu marży banku na poziomie 1,5 proc. i 30-letniego okresu kredytowania. W przypadku przeciętnego kredytu hipotecznego, który zaciagnięty był na około 200 tys. zł analogiczna obniżka oprocentowania obniża miesięczną ratę o 20 – 30 złotych miesięcznie.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: H. Mikulska / Kredito24     Zdjęcie: RKB Thorn / Pixelio.de