Karnawał bez długów

Karnawał-bez-długówCzas karnawału to nadal wyczekiwana przez wiele osób okazja do zabawy i spędzenia czasu ze znajomymi. Jednak należy się liczyć z tym, że taka zabawa jest tez związana z dużymi wydatkami. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjeżdżają za granicę by świętować, lecz także tych, które decydują się na pozostanie w Polsce. Jak zatem nie popaść w niepotrzebny długi w lutym i bezproblemowo wkroczyć w wiosnę tego roku?

Karnawał 2015

Coraz ciekawsze staja się zagraniczne destynacje. Polacy zarabiają nieco więcej niż w poprzednich latach, dlatego więcej osób ma szansę na wyjazd za granicę. Te osoby, które nie mogą sobie pozwolić na wycieczkę, moga skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Przykładem jest marka Kredito24, która oferuje krótkoterminowe zobowiązania do 3000 zł na 30-dniowy termin spłaty pożyczki. Karnawał to bowiem odpowiedź na adwent, który powstrzymywał przed zabawą. Jednocześnie to ostatni moment, by czerpać radość z zabawy przed nastaniem postu wielkanocnego. Na co najczęściej Polacy wydają pieniądze podczas karnawału? Bez wątpienia są to tematyczne imprezy przebierane. To jedna z tradycyji polskiego karnawałku, która olega na przebraniu się za jakąś postać, np. bajkową. Koszt takiej imprezy waga się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Osoby, które preferują pobyt za granicą, musza przeznaczyć na ten cel nawet do kilku tysięcy złotych. Warto jednak wspomnieć, że niezapomniana zabawy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią spędzać czas w gronie znajomych, co będą mogli wspominać przez kolejne lata.

Karnawał: tanio i bez długów

Impreza karnawałowa nie koniecznie musi nas kosztować setki złotych. Wystarczy doza optymizmu i kilka ciekawych pomysłów, a party może zostać zorganizowane w naszym domu, lub też miejscowej  szkole, czy dyskotece. Wiele polskich szkół organizuje zabawy karnawałowe zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zebrane pieniądze w trakcie imprezy zostają  najcześciej przeznaczone na remont budynku szkolnego,c zy zakup nowego sprzętu edukacyjnego. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by imprezę spędzić wyłącznie w gronie najbliższych znajomych,w prosty sposób możemy sami ją zorganizować. Łatwe w przygotowaniu potrawy można znaleźć nie tylko w książkach kucharskich, ale i za darmo w Internecie. Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na zakup tsroju karnawałowego. Wystarczy, że wypożyczysz strój lub użyjesz specjkalnych farb do pomalowania swojej twarzy lub ubrania w odpowiednie wzory. Z kolei wynajem Sali nie musi być bvardzo drogi. Wystarczy skorzystac z usług sal znajdujących się wmniejszych miejscowościach, gdzie ceny są nieco niższ eniż w dużych miastach. Możesz tez poprosić znajomych o zorganizowanie zbiórki pieniędzy, dzuięki której zostanie wynajęta sala oraz zakupione ozdoby ( balony, konfetti), jak również napoje i żywność. Zabawę karnawałową można także sfinansować dzięki pożyczce w Kredito24, na której spłatę masz 30 dni.

Autor: Irena Kaczmarek