Jedź tą drogą – Twój przyjaciel GPS

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie zaplanowali urlopu, a marzą o spokojnych chwilach wśród górskich szczytów, czy też gwarnych uliczkach nadmorskich kurortów muszą szybko podjąć decyzję i obrać cel swoich wojaży. Lato tuż tuż!

Jeśli tylko jesteście tymi szczęśliwcami, którzy posiadają własne cztery kółka, rodzinne podróże wymagają o wiele mniej wysiłku. Są tym prostsze, że nie trzeba już jeździć z papierową mapą na kolanach, przewracać nerwowo stron atlasu przed każdym większym rondem czy skrzyżowaniem w nieznanym mieście. Kierowcy mają do dyspozycji urządzenie, które stanowi nieocenione wsparcie w każdej dłuższej trasie – GPSa.

GPS w smartfonie

Jeśli jeszcze nigdy nie kupowałeś tego urządzenia, warto zastanowić się, co dokładnie wybrać tak, żeby spełniło ono wszystkie Twoje oczekiwania. Pierwszą opcją jest nawigacja w telefonie. Większość nowoczesnych smartfonów jest wyposażona w moduł GPS który pozwala na śledzenie ruchu pojazdu. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Ma jednak sporo minusów. Przede wszystkim – wielkość ekranu. Wiele jest wprawdzie smartfonów o bardzo dużej przekątnej wyświetlacza, większość jednak jest mniejsza od tych w dedykowanych urządzeniach. A widoczność w przypadku nawigacji jest bardzo istotna. Ponadto, jest to tylko jedna z wielu zewnętrznych aplikacji zainstalowanych w telefonie, może powodować to spowolnienie systemu i wolniejsze pobieranie danych. W zależności od operatora, możemy ponosić dodatkowe opłaty za przesył danych komórkowych, niezbędnych do wytyczenia trasy i pobrania aktualnych map.

Samodzielne urządzenie

Dla tych, którzy wyjeżdżają częściej niż tylko na urlop w rodzinnym gronie, zdecydowanie polecamy zakup osobnego urządzenia GPS. Taką nawigację można na stałe zamontować na przedniej szybie, w wygodnym miejscu. Jej system, dedykowany dla konkretnego typu map, pozwala na pełne wykorzystanie jej możliwości. W większości przypadków, wydawca map udostępnia niedrogie aktualizacje, które wprowadzają poprawki związane na przykład z nowymi drogami.gps-nawigacja-samochód-auto-podróż-wakacje-droga
Najprostsze GPSy można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze – jeśli nie mamy zbyt wielkich wymagań, i wystarczą nam podstawowe opcje, wystarczy, że w domowym budżecie zabezpieczymy na ten cel około 150- 200zł. To urządzenia, które bez problemu poprowadzą kierowcę od punktu A do punktu B. Są też oczywiście dostępne nawigacje dla wymagających – bardzo wydajne, nowoczesne i zaawansowane technologicznie. W tym przypadku trzeba być jednak gotowym na dużo większy – ich ceny sięgają nawet 1000zł! Wprawdzie wyposażone są na przykład w system, który pozwala monitorować natężenie ruchu, nie jest to jednak zakup, na który każdy z nas może sobie swobodnie pozwolić.

Twoje plany urlopowe są już sprecyzowane? Czeka Cię wiele godzin w samochodzie, zanim dojedziesz do celu podróży? Już teraz koniecznie pomyśl o zakupie nawigacji. Na pewno pomoże Ci trafić na miejsce. Pamiętaj jednak, że żadne urządzenie nie zastąpi zdrowego rozsądku – nie można ślepo ufać wskazówkom. GPS, jak każde urządzenie, może czasem wprowadza w błąd.

Wybrałeś już swój wymarzony model nawigacji? Brakuje Ci kilkudziesięciu złotych, by sfinalizować transakcję? Nie martw się, Kredito24 chętnie Ci pomoże. Szybka pożyczka internetowa to najlepszy sposób na uzyskanie środków finansowych, które możesz przeznaczyć na co tylko chcesz! Zobacz, jakie to proste…