Jak znaleźć drugą połówkę online?

Przez ostatnią dekadę randkowe strony internetowe rosły jak grzyby po deszczu. Obecnie najpopularniejszymi serwisami randkowymi w Polsce są Sympatia.pl, którą miesięcznie odwiedza ponad 1,3 mln internautów oraz eDarling.pl z ponad 800 tys. odwiedzin miesięcznie. Podpowiemy jak skutecznie znaleźć miłość swojego życia w wirtualnym świecie, jakie pułapki na nas czekają oraz jak zaplanować pierwsze randki, aby były one udane.

Świat wirtualny vs. świat realny

Jeszcze do niedawna panowała opinia, że portale randkowe skupiają nieudaczników życiowych, którzy nie radzą sobie z kontaktami w świecie realnym. Tymczasem powody korzystania z randkowych serwisów internetowych mogą być różne.

W obecnych czasach większość osób jest bardzo zapracowana. Jeśli chcemy poznać kogoś spoza grona swoich znajomych albo zgodnie z naszymi zainteresowaniami, dating online jest jak najbardziej dla nas. Jest to po prostu kolejna forma nawiązania kontaktu z innymi użytkownikami. Szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.randkowanie przez internet-dating online

Obecnie portale randkowe mają rozbudowane wyszukiwarki i w ciągu pół godziny, podczas picia porannej kawy, możemy przejrzeć ok. 100 profili. Jeśli szukamy osoby, która np. mieszka we Wrocławiu, jest w przedziale wiekowym od 25 do 30 lat, wyznaje religię katolicką, ma wykształcenie wyższe, szuka stałego związku i odpowiedzialnego partnera oraz lubi koty i grę w badmintona, musimy jedynie zaznaczyć te cechy w wyszukiwarce i system na tacy poda nam kandydatów spełniających te kryteria. Najnowocześniejsze portale randkowe, takie jak Match.com czy Plenty of Fish, na podstawie odpowiedzi udzielonych na pytania przygotowane przez system w zaledwie jedną minutę wyświetlą kandydatów, którzy najlepiej do nas pasują. Ile czasu zajmie nam poznanie takiej osoby w realu?

Twój profil randkowy

Im bardziej rozbudowany profil tym lepiej. Nie chodzi tu o napisanie o sobie referatu, ale przede wszystkim udzielenie szczerych i dokładnych informacji na własny temat. Jeśli np. mamy dzieci i szukamy partnera który jest otwarty na taką możliwość, nie ma sensu tego ukrywać. A jeśli uwielbiamy podróże i nie znosimy małych dzieci? Zaznaczmy to. Pozwoli to lepiej i szybciej znaleźć osobę której szukamy. Zakładamy oczywiście, że szukamy tej jednej jedynej lub tego jednego jedynego.

Co pisać na profilu, a czego nie pisać?
Tutaj potrzebna jest krótka lekcja marketingu. Trzeba umieć się sprzedać, co nie jest równoznaczne z mówieniem nieprawdy. Kilka z moich koleżanek, wartościowe i fajne osoby w realu, napisało taki stek bzdur o sobie na swoich profilach internetowych, że na pewno skutecznie odstraszą wszystkich potencjalnych kandydatów, albo przyciągną tych niewłaściwych.

Na profilu randkowym nie należy przede wszystkim opisywać całego swojego życia. Chodzi tylko o wyselekcjonowanie najważniejszych informacji o sobie i napisanie 2-3 krótkich akapitów na temat własnej osoby. „Keep it sweet and short”, jak mówi angielskie przysłowie. Wypunktujmy nasze zalety, opiszmy zainteresowania, wspomnijmy kogo chcielibyśmy poznać. Profile które nie są uzupełnione bądź są wypełnione bardzo pobieżnie spotykają się z mniejszym zainteresowaniem. Odnosimy wrażenie, że jeśli ktoś pożałował 30min swojego czasu na wypełnienie profilu na stronie randkowej, nie jest poważnym graczem, który będzie inwestować swój czas w potencjalny związek.

Absolutnie nie wskazane jest opowiadanie o swoich byłych związkach i ex-partnerach. Stwierdzenia typu „Zarejestrowałam się na randkowym serwisie internetowym, bo wszyscy faceci, których poznałam na żywo okazali się świniami” nie pomogą nam w znalezieniu odpowiedniej osoby. Ma to proste wytłumaczenie w psychologii, a mianowicie, że świadomie bądź nieświadomie chcemy unikać problematycznych osobników. Osoba narzekająca na swoich byłych, może sprawić wrażenie agresywnej, zdesperowanej i odrzucać od siebie innych zamiast ich przyciągać. Jeśli napiszemy, że do tej pory cały czas trafialiśmy tylko na nieudaczników i szaleńców, inne osoby mogą pomyśleć, że to raczej z nami jest coś nie tak.zdjecie profilowe-profil na portalu randkowym

Kolejnym ważnym elementem profilu randkowego jest zdjęcie profilowe. Faceci to wzrokowcy, ale kobiety też zwracają dużą uwagę na wygląd. Zazwyczaj poświęcamy mało czasu, ok. 15-20 sekund, na przejrzenie profilu innej osoby. Jeśli zdjęcie będzie słabo widoczne, złej jakości czy po prostu mało atrakcyjne, taki profil spotka się z mniejszym zainteresowaniem, tak samo jak profile które nie zawierają zdjęcia. Czasami użytkownicy wolą pozostać anonimowi i nie zamieszczają swoich zdjęć. Tym samym, ograniczają jednak bardzo swoje pole manewru, gdyż mało kto jest zainteresowany osobą, która nie wiadomo jak wygląda i być może coś kombinuje (ma męża/żonę i szuka sobie kochanki/kochanka). Najlepiej zamieścić na profilu profesjonalne zdjęcie twarzy i sylwetki. Osoby, które zamieszczają pół nagie zdjęcia bądź wypinając swoje mięśnie przed lustrem stwarzają wrażenie płytkich, niepoważnych i szukających raczej skoku w bok niż stałego związku. Czy o to nam chodzi?

A może po prostu nie masz drygu do pisania o sobie i wolisz oddać to zadanie w ręce specjalistów? Istnieją obecnie osoby, które zajmują się przygotowaniem profesjonalnego profilu randkowego, w pakiecie jest zazwyczaj wykonanie opisu oraz sesji zdjęciowej. Interesuje cię ta opcja, ale nie masz środków na koncie? Dzięki tanim pożyczkom Kredito24 nie musisz czekać aż dostaniesz wypłatę. Więcej dowiesz się tutaj.

W Stanach Zjednoczonych rekordy popularności biją również tzw. swatki. Jeśli sam zainteresowany nie ma czasu aby oddać się czasochłonnym poszukiwaniom partnera, zgłasza się do tzw. matchmaker’a i to on, za opłatą, przejmuje poszukiwania wymarzonego kandydata.

Darmowe czy płatne serwisy

znajdz swoja polowke przez internet-milosc internetowaPanuje przekonanie, że płatne profile randkowe są skuteczniejsze i pozwalają szybciej poznać osobę, której szukamy. Jest w tym trochę prawdy. Przede wszystkim, należy zdać sobie sprawę, że z płatnych profili korzystają osoby, które już inwestują w poszukiwania. Są to zazwyczaj kandydaci szukający stałych związków, które w przyszłości mogłyby przerodzić się w małżeństwo. W związku z powyższym, osoby które poszukują osoby do stałego związku, a nie przelotnego romansu, powinny rozważyć skorzystanie z płatnych serwisów randkowych. Oferują one zazwyczaj bardziej rozbudowaną wyszukiwarkę niż darmowe portale, co pozwoli nam szybciej namierzyć kandydatów spełniających kryteria naszych poszukiwań. Płatne strony zawierają też często wiele wskazówek dotyczących wirtualnego randkowania czy też ciekawe artykuły, które mogą nam pomóc zrozumieć dlaczego do tej pory nie udało nam się spotkać tej właściwej osoby bądź zdać sobie sprawę z wcześniej popełnianych błędów, aby móc lepiej nad sobą popracować.

Niektóre strony randkowe są dostępne w wersji podstawowej, bezpłatnej, oraz Premium, płatnej. Czy warto zainwestować w Premium?

Wersja Premium daje więcej możliwości niż podstawowa. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się wykupić A-listę na portalu Okcupid, zapłacimy dodatkowo ok. 20 USD/mies. przy wykupieniu 1 miesiąca oraz ok. 10 USD/mies. przy wykupieniu 6 miesięcy. Opcja Premium pozwala nam np. przeglądać profile innych użytkowników anonimowo (nasz profil nie wyświetli się na liście odwiedzin) albo sprawdzić, czy wysłana wiadomość została odczytana.

Jeśli chcesz zacząć aktywnie poszukiwać swojej drugiej połówki, ale skończyły ci się pieniądze, możesz skorzystać z wyjątkowej oferty, którą przygotował dla ciebie Kredito24 Szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności możesz uzyskać środki, których potrzebujesz. Dowiedz się więcej o naszych pożyczkach od ręki.