Jak parkować, żeby nie zwariować

Każdy czasem zastanawia się, dlaczego dzisiejszy świat, pełen udogodnień, rewolucyjnych rozwiązań, kreatywnych pomysłów i innowacji nadal nęka jeden kluczowy problem. A w zasadzie dwa, ale związane z tym samym czynnikiem: korki i parkowanie. Elementy te są szczególnie uciążliwe dla mieszkańców dużych miast. Spędzają sen z powiek tym, którzy zmuszeni są  co dzień spędzać długie godziny w na zakorkowanych ulicach i którzy, gdy wreszcie dotrą do celu, przez poświęcają kolejne cenne chwile na znalezienie miejsca parkingowego w centrum. Jak żyć?

Tanie parkowanie?

Niektórzy zgodnie twierdzą, że się nie da. Dzień w dzień jeżdżą, marudząc i narzekając w typowo polski sposób. Są jednak i tacy, którzy stawiają na optymizm i szukają rozwiązań. O ile korków pokonać się nie da, chyba że rowerem, o tyle o parkowaniu warto rozmawiać.

Darmowe parkowanie jest rzeczą jak najbardziej normalną i codzienną. Pod warunkiem, że nie wjeżdżamy do centrum miasta. Poza nim, większość osiedlowych parkingów, wąskich uliczek, czy krawęrzników wzdłuż ulic, to miejsca, na których można zostawić auto. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami w momencie parkowania, może jednak mieć swoje konsekwencje dla portfela w przyszłości. Nierzadko, stawiając swoje cztery koła, ryzykujemy nie tylko kradzież (w skrajnych przypadkach). Warto jest mieć w kieszeni numer do zaprzyjaźnionego lakiernika, bo często zdarza się, że ktoś staauto-samochód-parking-parkowanie-tanio-pożyczkawiając auto obok zarysuje nam drzwi. A to, niestety, wiąże się z kosztami. Możemy stać się także ofiarą żartownisia, który razem ze swoim specyficznym poczuciem humoru, przejedzie ostrym narzędziem po masce.

O darmowych parkingach w centrum można w zasadzie tylko pomarzyć. W niektórych miastach strefa płatnego parkowania jest czasowa, po godzinie 18 można więc bez problemu i bez dodatkowych kosztów zostawić auto. W ciągu dnia, musimy się jednak przygotować na szybki romans z parkometrem, który przelicza miłość na monety w rozliczeniu godzinowym. Nie daje jednak gwarancji, że nasz wóz odnajdziemy w nienaruszonym stanie.

Bezpieczne parkowanie!

Czy jest zatem jakiś sposób na bezpieczne parkowanie w ciągu dnia w centrum miasta? Zdecydowanie tak, choć wiąże się on z wydatkami. Mowa o płatnych parkingach strzeżonych, w których nad bezpieczeństwem samochodów czuwa obsługa. Nie tylko monitorowanie auto-samochód-parking-parkowanie-tanio-pożyczka-parkometrterenu jest tutaj istotne – na większości takich parkingów każde auto ma wytyczone miejsce w taki sposób, by trudniej było innym je uszkodzić. Jeśli jest to teren w pobliżu Waszego miejsca w pracy – wtedy zdecydowanie warto jest zainwestować w to rozwiązanie. Choć, trzeba przyznać, nie jest ono najtańsze. W centrum Łodzi na przykład, miejsce na parkingu strzeżonym w pobliżu biurowców to koszt ok. 110zł za miesiąc.  Relatywnie niedużo, jeśli mamy przed oczami wizję regularnych wizyt u mechanika.

Jeśli Twoje auto znaczy dla Ciebie więcej, niż standardowe cztery koła i karoseria, a chwilowo nie masz środków na opłacenie parkingu, z pomocą przyjdzie Ci Kredito24. Możesz w prosty sposób uyskać pożyczkę przez Internet, którą opłacisz bezpieczny postój swojego samochodu. I swój święty spokój.