Jak dobrze spłacać na czas – zaraportujemy Cię pozytywnie

Z inicjatywy Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. pod koniec 2012 roku ruszył serwis infoPozytywni.pl. Akcja skierowana jest do osób, które płacą swoje comiesięczne rachunki, raty kredytu, czynsz czy inne zobowiązania w terminie. Idea polega  na tym, by osoby wywiązujące się ze swoich zobowiązowań finansowych czerpały z tego korzyści i budowały swoją pozytywną historię płatniczą.

Kredito24, jako odpowiedzialny pożyczkodawca jak najbardziej popiera akcję infoPozytywni.pl i chętnie pomoże wszystkim uczciwym Klientom budiować ich własną pozytywna historię płatniczą.

Informacja pozytywna, co to takiego?

Informacja pozytywna to dane potwierdzające uregulowane terminowo należności wpisane w biurze informacji gospodarczej np. w Rejestrze Dłużników ERIF. Jest to również potwierdzenie wiarygodności finansowej oraz potencjału płatniczego dla wielu firm czy instytucji, z usług których korzystamy na co dzień.

Jak budować pozytywną historię płatniczą?

Każda osoba spłacająca w terminie zobowiązania finansowe może budować swoją pozytywną historię płatniczą. Wzór upoważnienia odnośnie udostępniania danych o spłaconych należnościach można pobrać na stronie http://infopozytywni.pl/dokumenty/. Należy go wypełnić  i złożyć  u dostawcy usług lub towarów, a wtedy nasze dane dotyczące terminowo spłacanych zobowiązań zostaną wpisanie do biura informacji gospodarczej.

Również przedsiębiorcy mogą raportować pozytywne informacje na temat swoich klientów, którzy terminowo spłacają  zobowiązania. Takie działania przyniosą zapewne wiele korzyści dla firmy, ponieważ ich właściciel będzie postrzegany jako osoba dbająca o swoich klientów i pomagająca im budować wiarygodność finansową.

Co ważne, dopisywanie informacji do bazy Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. jest bezpłatne!

 

Starając się o kredyt w banku lub kupując coś na raty, nasza wiarygodność finansowa jest weryfikowana w biurze informacji gospodarczej. Instytucje bankowe i firmy chcą się w ten sposób upewnić, że ich potencjalni Klienci będą spłacać zobowiązania na czas. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i już od dziś zacząć budować swoją pozytywną historię płatniczą.  Pomoże to uzyskać lepsze warunki współpracy z bankami oraz innymi usługodawcami.

 

Więcej informacji na stronie www.infoPozytywni.pl.