Interia.pl o Kredito24 i Big Data

Big Data to przyszłość rynku finansowego? W wywiadzie udzielonym dla jednego z największych polskich portali ogólnopolskich- Interia.pl, prezes firmy Kredito24, Sebastian Diemer opowiada o zaletach alogrytmów,  które wyliczają zdolność kredytową klientów aplikujących o pożyczki.

Choć niektórzy z przekąsem opowiadają o rozwoju instrumentu finansowego, jakim jest Big Data oraz zautomatyzowanej oceny wypłacalności klientów aplikujących o pożyczki- Kredito24 przekonuje, że to doskonały i niezawodny sposób na oszacowanie zdolności kredytowej pożyczkobiorców.

Sebastian Diemer, prezes Kredito24 opowiada między innymi o sposobie zbierania informacji o klientach, bowiem nasza firma korzysta ze spacjelnego algorytmu, który analizuje informacje o pożyczkobiorcach, biorąc pod uwagę m.in. dane z seriwisów społecznościowych. Tym samym podkreśla się, że dzięki zebranym w ten sposób informacjom o klientach, firma pożyczkowa otrzymuje  miarodajny i rzetelny obraz osób aplikujących o pożyczkę. Dzięki temu, zautomatyzowany system, na bazie którego działa firma Kredito24, może w ciągu 10 minut dokonać wiarygodnej oceny zdolności kredytowej klienta. Co więcej, w przeciwieństwie do człowieka- nasz system działa 24 godziny na dobę, a algorytm na którym działamy niemal wyklucza możliwość pomyłki w dokonywanej ocenie.

Prezes Kredito24 uwypukla jeszcze jedna kwestię związaną ze skomputeryzowaniem procesu weryfikacji klienta- możliwość oszukania systemu. Należy bowiem zauważyć, że choć z pozoru obejście procedury nie nastręcza specjalnych trudności, nic bardziej mylnego. Jako, że w procesie oceny brane jest pod uwagę tysiące danych, których sfałszowanie byłoby niezwykle trudne i kosztowne.

 Ponadto zarówno firma Kredito24, jak i ekonomiści zauważają potrzebę kształcenia przyszłych analityków finansowych w dziedzinie ekonomii oraz IT. Już teraz można odczuć zapotrzebowanie na tego typu specjalistów w dziedzinie bankowości, co oznacza, że forma skomputeryzowania instytucji finansowych jest nieunikniona i z roku na rok będzie coraz bardziej następować.

Pełną treść artykułu znajdziesz pod adresem:  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/koniec-finansow-zywego-czlowieka,1968331,4199

Chcesz wiedzieć więcej o pracy instytucji pożyczkowych I Big Data? Zajrzyj na: www.infofinanse24.pl