Infofinanse24: Jak stabilnie zarządzać finansami

Kredito24 we współpracy z portalem Infofinanse24 przygotował kompendium wiedzy na temat bezpiecznego i stabilnego zarządzania swoimi finansami. Masz problemy finansowe? Nie wiesz, jak skutecznie oszczędzać? Jesteś ciekaw w jaki sposób możesz zarządzać swoim domowym budżetem?

Wiele osób nie wie, jak skutecznie zadbać o swój budżet domowy. Kredito24 wraz z portalem Infofinanse24 postanowiło przedstawić mini leksykon wiedzy na temat bezpieczeństwa finansowego. Bowiem ostatni indeks grupy ubezpieczeniowej Genworth wykazał, że choć sytuacja gospodarcza Polski uległa poprawie i awansowaliśmy na 10 miejsce wśród krajów europejskich, nadal Polacy obawiają się o swoje finanse.

Z badań wynika, iż najbardziej problematyczną kwestią są koszty utrzymania. Wiele osób obawia się, iż w nastąpi ich wzrost, przez co nie będą w stanie spłacać terminowo swoich zobowiązań. Kolejnym problemem, który wzbudza w Polakach największe obawy jest kwestia poziomu wynagrodzenia, które może okazać sie zbyt niskie do realizacji wszystkich planów.

W celu utrzymania finansów osobistych na stabilnym poziomie, należy przede wszystkim śledzić wydatki oraz ograniczyć te najmniej potrzebne. Nie można także zapominać o gromadzeniu oszczędności, dzięki którym w wyjątkowych sytuacjach jest się w stanie sfinansować zakup nowego produktu, czy też naprawę zepsutej rzeczy. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, należy bardzo dokładnie zapoznać się z opiniami oraz informacjami na temat określonej instytucji finansowej. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w których spłacenie zobowiązania okazuje się być niemal niemożliwe.

Więcej na temat bezpieczeństwa finansowego przeczytasz na: Zadbaj o bezpieczeńtswo finansowe