Gazeta prawna o innowacyjnym systemie scoringowym Kredito24

Ocena zdolności kredytowej na podstawie profilu w serwisie społecznościowym? Brzmi nierealnie? Nie dla Kredito24! Tym razem nasza firma została doceniona przez jeden z największych opiniotwórczych portali prawno- finansowych, Gazetę Prawną. Okazuje się, że dane powszechnie udostępniane przez pożyczkobiorców na Facebooku, mogą być niezwykle pomocne podczas wydawania decyzji kredytowej.

 

Bez wątpienia weryfikacja zdolności kredytowej za pośrenictwem konta na Facebooku jest z korzyścią zarówno dla firmy pożyczkowej, jak i klienta ubiegającego się o kredyt. Menedżer Kredito24, Katarzyna Małolepszy podkreśla, że dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, firma tworzy jak najbardziej wiarygodny i miarodajny portret klienta. Mają ku temu służyć między innymi dane dotyczące sieci znajomych kredytobiorcy, jego zainteresowań, lokalizacji, czy też zatrudnienia. Dzięki temu system firmy Kredito24 bardzo szybko jest w stanie zweryfikować prawdziwość informacji podanych we wniosku pożyczkowym- niwelując tym samym ryzyko wyłudzenia pożyczek, bądź oczustw polegających na podaniu się za inną osobę.

Jednak to nie wszystko! Model scoringowy firmy Kredito24 jest na tyle rozwinięty, że weryfikuje kilka tysięcy źródeł informacji, pochądzących także z plików cookies, czy  portali zakupowych. Jednocześnie system ten nie jest szczególnie rozpowszechniony na polskim rynku kredytowym. Firma Kredito24 jest więc pionierem w tej dziedzinie, dzięki czemu nasz całkowicie zautomatyzowany model scoringowy wpływa na wydawanie szybkich i rzetelnych decyzji pożyczkowych.

Pełną treść artykułu znajdziesz pod adresem: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/773659,planujesz-wziac-pozyczke-firma-moze-ocenic-twoja-zdolnosc-kredytowa-na-podstawie-profilu-w-serwisie-spolecznosciowym.html

Więcej informacji na temat pracy instytucji finansowych i Big Data znajdziesz tutaj: www.infofinanse24.pl