Ebooki – tanie czytanie

Książki jeden z tych elementów naszej codzienności, który szarości świata potrafi nadać nieco kolorów. Literatura bowiem ma tę właściwość, że przenosi czytelnika do zupełnie innej przestrzeni. Takiej, w której możemy stać się kimś innym, kimś, kto przeżywa wspaniałe przygody, zwiedza niezbadane zakątki i nieustannie podróżuje w czasie.

Książki piechotą nie chodzą

Teoretycznie rzecz biorąc, nic, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by każdego dnia, wziąć w dłonie książkę – bilet na pociąg bez granic, którego tor biegnie przez niezliczoną liczbę słów, kropek i przecinków. Niestety, w praktyce wygląda to nieco inaczej. Papierowe lektury niestety powoli stają się luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Próżno szukać pozycji, których regularna cena jest niższa niż trzydzieści kilka złotych. Ba, większość nowości, ale i starszych egzemplarzy to naprawdę drogie rarytasy – ich zakup może wymagać wyjęcia z domowej skarbonki nawet 60 czy 70 złotych. A to już naprawdę duży wydatek.

Oczywiście, istnieją na to sposoby. Nie trzeba kupować książek, by móc je przeczytać. Wystarczy zapisać się do najbliższej biblioteki rejonowej, by uzyskać dostęp do ogromnej ilości darmowych czytadeł. Niestety, takie rozwiązanie ma jedną poważną wadę – biblioteki rzadko kiedy mają środki, by na bieżąco zaopatrywać się w książkowe nowości. Jeśli już uda im się nabyć jeden z aktualnych bestsellerów, najczęściej w kolejce po niego ustawia się długa lista czytelników.

Mole książkowe, wersja elektroniczna

Najlepszym wyjściem wydają się być ebooki. Czym są? Niektórzy uważają, że to przyszłość książki, tańsza alternatywa dla drogich wydawnictw papierowych. By móc taką pozycję przeczytać, wystarczy mieć urządzenie do tego przystosowane – może to być telefon komórkowy bądź tablet z odpowiednią do tego celu aplikacją, bądź też dedykowany tylko do tego celu czytnik ebooków. Czytnik to inwestycja, która z pewnością się zwróci – najtańsze można znaleźć już za około 100zł.  Elektroniczne wydania książek są często o połowę tańsze niż ze tradycyjne, stąd rosnąca popularność tego rodzaju lektur.

Jakie są zalety elektronicznych wydań? Przede wszystkim, można czytać wszystko i wszędzie. Jeden, niewielki czytnik, pomieści w sobie tysiące tytułów, książka-ebook-tanie-czytanie-bibliotekamożemy mieć je zatem wszystkie zawsze przy sobie, w torbie czy w plecaku. Mało tego, odpada nie tylko problem miejsca na półkach, ale również czasu oczekiwania na zrealizowane zamówienie – w księgarniach internetowych dostajemy dostęp do publikacji w kilka chwil po opłaceniu transakcji. Zresztą nie tylko o polskich księgarniach mowa – katalogi całego świata stoją przed nami otworem. Możemy kupić wszystko, co chcemy, w dowolnym języku i z dowolnego kraju, nie martwiąc się o koszty wysyłki i czas dostawy.

Są jednak i tacy, którzy ebooków nie akceptują. Tacy, dla których magia czytania wiąże się również z niepowtarzalnym zapachem zadrukowanych stron, szelestem przekładanych kartek i widokiem stale powiększającej się kolekcji na domowych półkach. Dla nich również mamy rozwiązanie – szybka pożyczka internetowa w Kredito24 to idealny sposób na zdobycie środków finansowych, które można przeznaczyć na zakup wymarzonych bestsellerów. Kredito24 pomaga spełniać marzenia. Te małe, i te duże. Te tradycyjne, ale te elektroniczne tez.