Drogie zdrowie tanim kosztem

Nie doceniamy zdrowia dopóty, dopóki nam służy. Jeśli zdrowie zaczyna szwankować, od razu przypomina się nam znana fraszka Kochanowskiego, której uczyliśmy się na pamięć jako dzieci: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Wiele osób jest przekonanych, że dbanie o zdrowie wymaga dużo czasu i dużego nakładu finansowego, jednak nie jest to prawdą. Podpowiemy, jak możesz tanio, albo nawet za darmo, polepszyć stan Twojego zdrowia!

Aktywność fizyczna

Nie od dzisiaj wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Wiele osób tkwi w przekonaniu, że za sport trzeba płacić. Pomimo, że zapłacimy za zajęcia na siłowni czy za lekcje gimnastyki pod okiem instruktora, taka aktywność jak bieganie, robienie brzuszków, skakanie na skakance, jazda na rolkach czy jazda rowerem nie będzie nas nic kosztować! Jedynie w przypadku ostatnich trzech sportów musimy na początku zainwestować w sprzęt. Nie będzie to jednak znaczny wydatek, a posłuży nam przez wiele lat. Jedynie rower może okazać się droższy, ale nikt nie każe nam kupować nowego ze sklepu, możemy rozejrzeć się za czymś z drugiej ręki.

Aktywność fizycznaRozważ również skorzystanie z tanich i ekspresowych chwilówek Kredito24 i kup rower już dzisiaj. Tutaj uzyskasz więcej informacji o Kredito24 i pożyczkach, jakie oferujemy.

Uprawianie sportu powinno wejść do codziennej rutyny. Po wstaniu rano możemy poćwiczyć w domu przez 15 minut, a jeśli pogoda dopisuje, pobiegać na dworze. Najważniejsze to zrobić postanowienie i się go trzymać!

Zdrowe jedzenie

Najlepsza żywność to naturalne, niemodyfikowane jedzenie bez chemii. Takie kupimy w sklepach bio albo bezpośrednio od rolników. Ceny w sklepach bio są stosunkowo wysokie, ale warto wybrać się na targ albo popytać wśród znajomych, czy ktoś nie ma kontaktów na wsi. Wiejskie owoce, warzywa czy nabiał są nieporównywalnie lepsze niż produkty kupowane w supermarketach, a cena jaką zapłacimy nabywając je z pierwszej ręki może okazać się nawet niższa niż w zwykłym supermarkecie.

OdpoczynekOdpoczynek

W dzisiejszych czasach wszyscy biegniemy, cały czas gonimy za czymś… Pracujemy ponad miarę, poświęcamy czas dzieciom, dbamy o dom, martwimy się czy uda się to, czy tamto, nie dośpimy, nie dojemy… Wszystko to nie odbija się dobrze na zdrowiu. Stres i długotrwałe przemęczenie mogą doprowadzić do przemęczenia, wypalenia zawodowego, a nawet poważnych chorób. Dlatego warto jest układać plan w ten sposób, aby było w nim jak najmniej stresu. Postaraj się dobrze wysypiać i zawsze spokojnie podchodź do problemów. Eliminuj sytuacje, które przysparzają Ci stresu! Nerwy nic tu nie pomogą, a jeszcze bardziej pogłębią problemy. O ile to możliwe, codziennie staraj się wygospodarować trochę czasu dla siebie, aby pójść na basen, poczytać ciekawą książkę czy wybrać się na spacer. A w weekendy oderwij się na trochę od szarej rzeczywistości. Nie musisz od razu jechać do luksusowego hotelu; wyprawa do lasu albo nad jezioro także może być ciekawym doświadczeniem i doskonałą okazją do odpoczynku.

Śmiech to zdrowie!Śmiech to zdrowie!

Naucz się cieszyć się życiem mimo wszystko! Czasami trzeba po prostu się tego nauczyć, czasami nie jest to oczywiste… A czasami wystarczy jakiś wypadek albo bodziec zewnętrzny i kiedy tylko zorientujemy się, że mogliśmy w jednej chwili wszystko stracić, od razu zaczynamy doceniać to, co mamy! Nawet jeśli dzień jest pochmurny i nic Ci się nie udaje, na pewno znajdzie się jakiś powód do radości? Może kawa i ploteczki z bliską koleżanką, której nie widziałaś od jakiegoś czasu skutecznie poprawią Ci humor? A może wieczorem pójdziesz na fajny koncert albo spotkasz się z chłopakiem? Ciesz się życiem, a na problemy patrz z przymrużeniem oka!

Jak widać, dbanie o zdrowie jest banalnie proste i gratis! Nie trzeba płacić za wizyty u lekarzy, zapisywać się na drogie siłownie, ani jadać w ekskluzywnych restauracjach. Jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie, o zdrowie możesz zadbać na własną rękę. Najważniejsza jest samoświadomość i przejęcie zdrowych nawyków. Zdrowego stylu życia da się nauczyć, a kiedy raz spróbujesz i zauważysz, jak odbija się on na Twoim zdrowiu i samopoczuciu, nie zechcesz już się cofnąć. Inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja, jaką możesz poczynić.