Dramatyczne obniżenie stawek płac w Unii Europejskiej

Niektóre kraje Unii Europejskiej borykają się z problemem recesji i spadku wartości produktu krajowego brutto. Według danych uzyskanych z biblioteki Izby Gimn, średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii spadło od 2010 roku aż o 5,5 proc. Wyższą deprecjację wynagrodzeń odnotowano również w takich krajach jak: Portugalia, Grecja i Holandia.

 

Co ciekawe, niektóre państwa zanotowały wzrost wynagrodzeń. Tyczy się to przede wszystkim Niemiec, gdzie uposażenie zwiększyło się aż o 2,7 proc., czy Francji- odnotowano wzrost o 0,4 proc. Z kolei w Hiszpanii i na Cyprze spadek był niższy niż na Wyspach. Portal finanse.wp.pl donosi, iż na portfele Brytyjczyków niekorzystnie oddziałują także inflacja i obniżenie wydatków publicznych.

 

Jeszcze w 2009 roku, średnia godzinowa stawka wynosiła w Wielkiej Brytanii 16, 60 funtów, tymczasem już w 2011 roku obniżyła się do kwoty 15, 80 funtów. Jednocześnie rząd brytyjski tłumaczy, że taka sytuacja jest skutkiem obniżenia się poziomu życia obywateli, przez co podjęto decyzję o odciążeniu z płacenia podatków osób, które zarabiają poniżej 10 tys. funtów w ciągu roku. Z takiej ulgi skorzystało około 2,7 mln zatrudnionych. 

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

 

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24  Zdjęcie: Lichtkunst.73/ Pixelio.de