Debiut Kredito24 – jak poszło i co dalej?

Kredito24 zadebiutowało na początku sierpnia 2012 na polskim rynku. Czas zdradzić rąbka tajemnicy komu zaufały setki naszych Klientów. Na pewno zastanawiacie się kim jesteśmy, jakie mamy doświadczenie z finansami, komu przekazujecie swoje dane. Z pewnością jesteście też ciekawi kim są nasi pierwsi klienci.

Za nami pierwsze 4 tygodnie działalności na polskim rynku. Skala zainteresowania naszymi usługami nawet dla nas była sporym zaskoczeniem. Niewątpliwie był to intensywny okres dla każdego pracownika Kredito24. Przychodziły do nas wnioski o pożyczkę z całej Polski od ludzi w różnym wieku, o różnym wykształceniu i zawodzie. Dostaliśmy wiele zapytań mailowych oraz telefonicznych kim jesteśmy, co nas wyróżnia wśród konkurentów i jak wygląda proces przyznawania pożyczki.

Chcielibyśmy odkryć trochę rąbka tajemnicy i zdradzić kto kryje się pod nazwą Kredito24.

Jesteśmy zespołem młodych, dynamicznych ludzi z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Mamy różnorodne doświadczenie zawodowe ze sfery finansów, marketingu oraz IT zdobyte podczas pracy w firmach o różnej wielkości i o różnym profilu. 90% naszych pracowników studiowało za granicą, w takich krajach jak: USA, Wielka Brytania, Francja, Polska, Szwajcaria, RPA, Chiny oraz Korea Południowa.

Naszą misją jest dostarczanie konsumentom szybkich, sprawiedliwych i odpowiedzialnie udzielanych pożyczek w oparciu o najnowoczesniejszą technologię scoringową. Codzienną, sumienną pracą dążymy do osiągnięcia naszej wizji – dostarczenia naszej usługi 5 milionom klientów w 12 krajach w Europie i na świecie w obrębie różnorodnych obszarów biznesowych do 2015 roku. Wartości, które przyświęcają naszym działaniom to: szybkość, uczciwość i odpowiedzialność.

Pierwsze tygodnie w Polsce okazały się niezwykłym sukcesem. Aby zaspokoić ciekawość kim jest statystyczny klient Kredito24 przygotowaliśmy drobne zestawienie z pierwszego miesiąca działalności.

Jak widać na poniższych wykresach większość naszych klientów stanowią mężczyżni – niecałe 55%. Równomiernie rozkładają się proporcje, gdy analizujemy stan cywilny. 86% naszych klientów jest w związku małżeńskim (43%) bądź w stanie wolnym (43%). Jedynie 10% to rozwodnicy, a 4% to wdowe i wdowi.

Jeżeli chodzi o wiek wnioskujących to najliczniejszą grupę stanowią osoby 25-35-letnie, a najmniejszą osoby powyżej 50 roku życia. Niski odsetek osób powyżej pewnego wieku uzasadniamy brakiem Internetu bądź nieumiejętnością „surfowania” po sieci. Drugą liczną grupą (prawie 30%) to osoby w przedziale wiekowym 35-50. Osoby od osiąnięcia pełnoletności do 25 roku życia to najczęściej studenci, często na utrzymaniu rodziny, więc sporym zaskoczeniem było dla nas tak duże zainteresowanie w tym przedziale wiekowym.

Jeżeli chodzi o wysokość pożyczek to statystyki są lekko zaniżone, ponieważ dla klientów aplikujących po raz pierwszy (w związku z rozpoczęciem działalności w sierpniu, oznacza to wszystkich naszych dotychczasowych klientów) maksymalna kwota udzielanych pożyczek wynosiła 500 zł. Część osób wnioskowało o wyższą kwotę stąd średnia wysokość wniosku pożyczkowego stanowi 565 zł. Po dogłębnej analizie dokonanej przez, w pełni zautomatyzowany, system przyznaliśmy pożyczki o średniej wysokości 390 zł. Przeciętny dochód naszych aplikantów wynosił 1996 zł.

 

A teraz czas na podsumowanie, co sądzą o nas klienci. Na podstawie wpisów na Facebooku, maili z podziękowaniami oraz 119 opinii na naszej stronie internetowej (stan na dzień 29.08.2012) uważamy że poradziliśmy sobie naprawdę nieźle. Jednocześnie wyciągneliśmy parę lekcji z pierwszych tygodni działalności i dzięki kilku klientom, którzy napisali szczerze czemu nie spełniliśmy ich oczekiwań i co ich rozczarowało (głównie były to problemy natury technicznej) dołożyliśmy wszelkich starań, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość i poprawić jakość naszych usług.

Podsumowując nasi pierwsi Klienci ocenili nas na BARDZO DOBRY:

Jakie mamy plany na przyłość? Rozwijać się, ciągle usprawniać naszą technologię, pomagać i przyznawać pożyczki coraz szerszemu gronu klientów, zaspakajając potrzeby każdego pożyczkobiorcy, ponieważ jesteśmy świadomi zasady, że każdy niezadowolony klient to utrata kolejnych dziesięciu, a każdy zadowolony przynosi następego. W celu usprawnienia naszych usług uruchomiliśmy nową dynamiczną platformę Centrum Pomocy oraz rozpoczęliśmy unikatową na rynku polskim współpracę z liderem płatności on-line Dotpay.

Dziękujemy wszystkim osobom, które nam do tej pory zaufały.

Z poważaniem,

Zespół Kredito24