Ceny paliw w górę

Nadchodzący tydzień przyniesie między innymi podwyżkę cen benzyny. Na wzrost cen wpłynie słaba względem dolara złotówka oraz drożejąca ropa. Analitycy podkreślają, iż rosnące na rynku hurtowym ceny paliw jednoznacznie wskazują, iż po kilku tygodniach obniżek, Kierowcy na stacjach paliw będą znów płacić więcej.

 

Ekonomiści dodają, że za przyczynę wzrostu cen na stacjach paliw odpowiadają drożejąca ropa oraz tracący na wartości polski złoty. W ubiegły piątek benzyna bezołowiowa 95 była średnio o 100,90 zł droższa niż przed tygodniem. Po raz drugi w tym roku jej cena przekroczyła poziom 4,5 tysiąca złotych za metr sześcienny. Podwyżki objęły również ceny oleju napędowego,  jednak w jego przypadku podwyżka nie była aż tak wysoka. Obecnie za metr sześcienny diesla w krajowych rafineriach zapłacić trzeba średnio 4368,80 tysięcy złotych.

 

Specjaliści przewidują, iż w nadchodzący, tygodniu za litr bezołowiowej benzyny 98 zapłacimy około 5,81 – 5,93 zł. Cena ropy ukształtuje się na poziomie 5,59 a 5,64 zł, gaz LPG kosztować będzie natomiast 2,52-2,61 zł. Pierwszy raz od listopada 2012 za olej napędowy zapłacić trzeba będzie więcej niż za olej napędowy. Wyniki analizy opublikowane zostały przez internetowe wydanie magazynu Forbes.

 Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: H.Mikulska / Kredito24.pl         Zdjęcie: Tony Hegewald / pixelio.de