Big Data oczami Kredito24 i magazynu Forbes

Magazyn Forbes opisał trend wzrastający na polskim rynku- Big Data ( zbiór informacji o klientach banków i firm pożyczkowych), doskonale znany i wykorzystywany przez Kredito24. Według czasopisma, taki sposób oceny zdolności kredytowej klientów jest niezwykle skuteczny i nie powinien budzić obaw dotyczących kwestii etycznych.

 

Forbes zwraca przede wszystkim uwagę na problematykę długości oczekiwania na udzielenie pożyczki. Autorzy artykułu podkreślają, iż jeszcze kilka lat temu, aby otrzymać kredyt, należało dopełnić wielu formalności bezpośrednio w oddziale banku lub firmy. Jednak taka sytuacja uległa zmianie. Aktualnie coraz więcej firm z branży kredytowej, korzysta z Big Data i specjalnie stworzonych do tego celu algorytmów, dzięki którym udzielenie pożyczki staje się proste i szybkie. To, co jest w tym przypadku niezwykle ważne to fakt, że ten sposób oceny zdolności kredydtowej jest niemal w stu procentach niezawodny.

 

Właśnie z takiej technologii korzysta firma Kredito24. Dzięki specjalnie opracowanemu algorytmowi, nasi klienci mogą liczyć na szybką decyzję kredytową i obiektywne podejście do każdego klienta. Decyzje wydawane są na podstawie informacji z plików cookies, czy też portali społecznościowych i zakupowych. Także za pośrednictwem naszej strony, podczas procesu aplikacyjnego, istnieje możliwość weryfikacji danych na podstawie konta w serwisie Facebook.

 

Forbes pisze również o innego rodzaju udogodnieniu, jakim jest możliwość aplikowania o pożyczkę za pomocą urządzeń mobilnych. Kredito24, w trosce o wygodę swoich stałych klientów, także stworzył możliwość aplikowania o pożyczkę za pośrednictwem smartfona.

Klienci Kredito24 mają możliwość aplikowania o pożyczkę w kwocie od 300 do 2000 zł, a nasz zautomatyzowany system już w ciągu kilkunastu minut podejmie decyzję kredytową. Jednocześnie warto docenić niezawodność działania technologii scoringowych, dzięki czemu około 90 proc. kredytów jest spłacanych terminowo.