Big Data a pożyczka

Big-Data-a-pożyczkaJednym z topowych tematów, poruszanych przez media jest kwestia Big Data. Choć tak wiele mówi się o tym pojęciu, nadal niewiele osób wie, czym jest Big Data, czym się charakteryzuje i jakie niesie za sobą korzyści. Warto być zaznajomionym z tymi faktami, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tego potencjału celem zoptymizowania swoich uług i pozyskania większej liczby zadowolonych klientów. Przykładem są firmy udzielające pożyczek w Internecie.

Big Data to…

To nic innego jak zbiór różnorodnych baz danych, które weryfikowane i analizowane pozwalają na zdobycie szerszej wiedzy na temat klientów firmy, która zdecydowała się na wykorzystanie tego narzędzia. Dzięki specjalnemu algorytmowi, dane o klientach są magazynowane i przetwarzane, przez co firmom działającym w Internecie łatwiej jest dotrzeć do określonej grupy odbiorców i spełnić ich oczekiwania względem oferowanego produktu. Big Data jest coraz częściej wykorzystywane przez firmy, a doskonałym przykładem mogą być firmy z sektora pożyczkowego udzielające kredytów w formie online. Korzystanie z zasobów Big Data pozwala na sprawniejszą obsługę klientów, a w przypadku firm popżyczkowych- dużo szybsze oszacowanie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, a co za tym idzie sprawniejsze wydanie decyzji pożyczkowej.

Big Data a korzyści

Niewątpliwą korzyścią wypływającą z korzystania z zasobów Big Data jest szybkość oferowanej usługi. Marka Kredito24 dzęki innowacyjnemu podejściu do produktów kredytowych jest w stanie wydać decyzję w średnio 32 sekundy. Z kolei środki przelewane są na konto klienta już nawet w kilkanaście minut po uzyskaniu decyzji pożyczkowej. To wszystko wpłynęło na komfort aplikacji o produkty finansowe w Internecie. To co samo tyczy się działań marketingowych podejmowanych przez różnego rodzaju strony internetowe oferujące produkty takie jak kosmetyki, ubrania, czy usługi. Dzięki dużym zasobom danych, nie musimy tracić czasu na długotrwałe wyszukiwanie interesujących nas produktów. To firma na podstawie wyjętych informacji dostosuje ofertę produktową, która wyświetli nam się w formie reklamy na ekranie komputera. Dzięki temu ponownie klienci mają szansę zaoszczędzić na czasie i pieniądzach.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o częstych porównaniach instytucji pożyczkowych do banków. Choć te pierwsze nadal nie cieszą się tak pozytywną opinią, rozwijają swoje usługi w dużo szybszym tempie i są w stanie zaoferować to, czego nie mogą zagwarantować banki. Przede wszystkim szybkość usługi i łatwość złożenia wniosku pożyczkowego na stronie internetowej. Jednocześnie marka Kredito24 podczas wydania decyzji bierze pod uwagę 15.000 danych o kliencie, przez co wydanie decyzji stało się bardziej wiarygodne. Dotychczas banki opierały swoje decyzje głównie na  biurach informacji kredytowych, przez co część osób mogła czuć się pokrzywdzona, z tego względu, że informacje o ich zdolnośći kredytowej lub sytuacji finansowej nie zostały na czas zaktualizowane w bazie danych. Doskonałym rozwiązaniem, a niekiedy ostatnią deską ratunku pzoostawały firmy pożyczkowe. Jednakże przy wyborze firmy należy zwrócić szczególną uwagę na zasady przyznawania kredytów i szczegóły zawarte w umowie ramowej pożyczki. Tylko firmy, które pieczołowicie sprawdzają zdolność kredytową na podstawie zarówno danych pochodzących z Internetu, jak również udostępnionych przez pożyczkobiorcę oraz biura informacji kredytowej, zasługują  na miano wiarygodnych i odpowiedzialnych pożyczkodawców. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie wiedząc, że dana firma nie wpędzi ich w kłopoty finansowe i spiralę zadłużenia.