Bankowość mobilna zyskuje na popularności!

Coraz więcej instytucji bankowych i pozabankowych odkrywa duże znaczenie i korzyści wypływające z udogodnienia jakim jest rozwinięta technologia. W ostatnim czasie tematem numer jeden stała się bankowość mobilna, a Konsumenci mają szansę korzystać z usług bankowych za pomocą swoich smartfonów. Czy jest to jednak bezpieczna forma zarządzania finansami?

Telefon, jak komputer

Choć coraz więcej osób chętnie decyduje się na korzystanie z postępu technologicznego, nadal pozostaje obawa przed tym, iż nasze dane z łatwością mogą zostać wykradzione. Nie warto jednak, by tego rodzaju zaniepokojenie wpłynęło na nasze codzienne funkcjonowanie i łatwość gospodarowania kapitałem. W tym celu warto stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu blokady na swoim telefonie, dzięki czemu tylko właściciel aparatu ma dostęp do informacji na nim zawartych. Nie można także zapominać o stosowaniu programu antywirusowego, który stanowi doskonałą barierę przed nieporządanymi działaniami dokonywanymi na naszym telefonie. Niezwykle ważne jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych stron internetowych oraz pamiętanie o każdorazowym wylogowaniu się ze swojego konta mobilnego. Aktualizacja systemu operacyjnego również może wpłynąć znacząco na ochronę informacji zawartych na Twoim telefonie. Kluczową kwestią może się okazać ochrona kodu PIN, polegająca na nie zapisywaniu kodu w miejscu łatwo dostępnym dla złodzieja lub hakera. Dobrym rozwiązaniem jest też unikanie logowania się do bankowości mobilnej w przypadku nie zabezpieczonej sieci WiFi.

Mobilne pożyczki?

W ślad za bankami, ruszyły firmy pożyczkowe umożliwiając Klientom aplikację o pożyczkę za pośrednictwem telefonu komórkowego. Kredito24 jest pionierem pożyczek online na polskim rynku, a Klienci mają możliwość starania się o kredyt do 2000 zł za pośrednictwem smartfona z systemem Android. Pożyczkobiorcy maja także dostęp do swojego konta użytkownika, gdzie na bieżąco mogą sprawdzaźć informacje na temat statusu pożyczki. Takie udogodnienie sprawiło, że dostęp do kredytów jest jeszcze prostszy- każdy może aplikować , niezależnie od miejsca, w którym przebywa, czy też pory dnia.

Bankowość-mobilna-zyskuje-na-popularności