Bankomaty zbliżeniowe wkrótce w Polsce

Bankomaty-zbliżeniowe0wkrótce-w-PolsceJak pokazuje wiele badań, to właśnie Polska jest liderem na rynku płatności dokonywanych w formie zbliżeniowej. Tym razem Banki zamierzają iść o krok dalej, wprowadzając bankomaty zbliżeniowe. Jako jeden z pionierów na rynku europejskim, Polska wprowadzi możliwość  korzystania z bezstykowych bankomatów, przez co nie będzie już potrzeby wkładania karty do urządzenia.

 

Tak nowoczesne rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Podkreśla się, iż znacznie wpłynie na komfort korzystania z usług banków, jak również usprawni ich pracę. Będzie to miało także bezpośrednie odzwierciedlenie w bezpieczeństwie korzystania z urządzeń, gdyż część odpowiedzialna za wsunięcie i wysunięcie karty płatniczej jest jednym z najczęściej psujących się elementów urządzenia.

 

Pierwszym bankiem, który zdecydował sie na zainstalowanie bezstykowych urządzeń jest ING Bank Śląski. Jak donosi portal Banking Magazie, testom poddano 100 innowacyjnych bankomatów, a wraz z końcem tego roku, Klienci będą mieli możliwość skorzystania z nowych urządzeń.

 

Dotychczas bankomaty bezstykowe funkcjonowały wyłącznie w Hiszpanii. Co ciekawe, wśród innowacyjnych rozwiązań na rynku bankowym do tej pory królował Podkarpacki Bank Spółdzielnczy, który wprowadził możliwość identyfikacji Klienta na podstawie odciska jego palca. Nad wdrożeniem tzw. Bankomatów biometrycznych aktualnie pracuje Bank BPH.

Interesuje Cię pożyczka? Wejdź na Infofinanse24.pl.

Autor: I. Kaczmarek/ Kredito24   Zdjęcie: Dieter Schütz/ Pixelio.de