Aktywność poświąteczna

Aktywność-poświątecznaTony przepysznego jedzenia, stół uginający się pod nadmiarem ciast, ryb, sałatek i owoców. Taka wizja będzie  w te Święta towarzyszyć niejednemu z nas. Niestety ma to swoje negatywne skutki, które mogą objawiać się pogorszeniem samopoczucia lub nadmiarem kilogramów. Jak skutecznie uniknąć tych problemów? Wystarczy nie zapominać o aktywności fizycznej podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia! Poniżej prezentujemy kilka opcji aktywnego spędzenia tego czasu. 

Jak karp w wannie

Brak ruchu może spowodować nie tylko złe samopoczucie fizyczne, lecz także psychiczne. Któż z nas nie czuł się niekiedy uwięziony we własnym ciele z przejedzenia- niemal jak karp w wannie,? Nie spośób nakłaniać ludzi do zrezygnowania z wszystkich świątecznych pyszności i smakołyków, jednak warto nieustannie podkreślać, jak ważny jest ruch. Nie ma znaczenia, czy to krótki, acz systematycznie powtarzany spacer, czy przepłynięcie 20 długości basenu. Aktywność również powinna być dostosowana do możliwości danej osoby, a wysiłek nie może prowadzić do całkowitego wycieńczenia organizmu. Poza tym nie zapominajmy o tym, że i sport powinien sprawiać przyjemność , a nie odstręczać stresów i wyrzutów sumienia, że nie jesteśmy w stanie koeljnych 100m. Dlatego warto uprawiać sporty w towarzystwie rodziny lub znajomych. Z pewnością jest to motywacja do aktywnego i ciekawego spędzania czasu w miłym towarzystwie. Ponadto wiele kobiet podkreśla, że czuje się bardziej zmotywowana do ćwiczeń po zakupie odpowiedniej odzieży sportowej. Nie warto więc oszczędzać na takim wydatku!

Jakie sporty uprawiamy zimą?

Może się wydawać, że zimą najlepszym rozwiązaniem jest zakopanie się w ciepłym, puchatym kocu ze szklanką gorącej herbaty lub kakao. Nic bardziej mylnego. Zima dostarcza nam wielu możliwości aktywności fizycznej. Narty to idealny sport dla osób, które lubią szybkość i nieco ekstremalne warunki. Choć jeszcze przed laty ten sport kojarzony był głównie z osobami zamożnymi, dziś niemal każdy może sobie pozwolić na jego uprawianie. Jeżeli jest się początkującym narciarzem, warto wypożyczyć odpowiedni sprzęt na stoku. Osoby bardziej doświadczone i systematycznie odwiedzające stoki narciarskie, mogą za niewielkie pieniądze zakupić nowy sprzęt lub używany w komisie.  Nieco niedocenionym sportem są biegówki. Jedną z ciekawszych tras do biegów możemy spotkać w okolicach Szklarskiej Poręby i Karpacza. Wypożyczenie nie przekracza kwoty 20 zł, a taki wysiłek fizyczny połączony z podziwianiem pięknych krajobrazów może sprawić wiele przyjemności. Nie sposób nie wspomnieć o łyżwiarstwie. W czasie świąt w wielu miastach tworzone są lodowiska, na których za niewielkie pieniądze można wypożyczyć sprzęt i wraz z rodziną lub znajomymi oddać się szalonej zabawie na lodzie. Coraz więcej osób przekonuje się do tej formy aktywności.  Krótkoterminowa pożyczka w Kredito24 pozwoli Ci zakupić potrzebny sprzęt i sprawi, że czas świąteczny będzie jeszcze ciekawszy.