Kreditech Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie informuje, że Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dniu 30 grudnia 2016 r. wydał decyzję nr RWA-9/2016 stwierdzającą stosowanie przez Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów* polegających na:

  • a) prezentowaniu w telewizyjnych reklamach kredytu konsumenckiego informacji wymaganych ustawą o kredycie konsumenckim w sposób niewidoczny, a w konsekwencji niejednoznaczny i niezrozumiały, oraz stwierdzającą zaniechanie stosowania tej praktyki z dniem 1 marca 2015 r.
  • b) prezentowaniu na stronie internetowej www.kredito24.pl wprowadzających w błąd informacji, że pożyczane środki pieniężne zostaną przelane na konto konsumenta w ciągu 10 minut, podczas gdy z treści stosowanego Formularza informacyjnego dotyczącego umowy wynika, że przelew na rachunek bankowy klienta następuje w przeciągu 24 godzin od zatwierdzenia wniosku o pożyczkę oraz stwierdzającą zaniechanie stosowania tej praktyki z dniem 1 marca 2016 r.

Czytaj całą treść decyzji

10 zasad Kredito24

Pożyczamy z rozsądkiem

1. Jesteśmy szybcy

Kredito24 opiera się na kompleksowym, innowacyjnym i zautomatyzowanym systemie. Wniosek jest w 100 % online, a jego złożenie trwa kilka minut. Bez zbędnych formalności, bez konieczności wysyłania pocztą dokumentów oraz bez rozmów telefonicznych przed otrzymaniem pieniędzy.

2. Pożyczamy z rozsądkiem

Kredito24 udziela pożyczek jedynie tym, którzy mają tymczasowe, drobne problemy finansowe. Na tym właśnie polega nasz unikatowy algorytm sprawdzający. Nie udzielamy kredytów osobom, które mogą mieć problem z ich spłaceniem. Szczególną uwagę zwracamy na to, aby pomóc ludziom w trudnych sytuacjach finansowych, a nie przysporzyć im nowych problemów.

3. Jesteśmy innowacyjni

Kredito24 podejmuje szybkie decyzje i natychmiast wypłaca pieniądze. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu zautomatyzowanemu systemowi, który po złożeniu wniosku sprawdza zdolność kredytową biorąc pod uwagę tysiące danych.

4. Mamy jasne i przejrzyste opłaty

Wszystkie opłaty Kredito24 są bardzo jasno przedstawione. W naszym serwisie nie spotkasz się z ukrytymi kosztami, adnotacjami drobnym drukiem czy też nieoczekiwanymi opłatami. Jedyne koszty dodatkowe to te, wynikające z opóźnień spłaty pożyczki.

5. Dbamy o naszych klientów

Kredito24 oferuje pomoc, kiedy potrzebujesz zaliczki gotówkowej do dnia swojej kolejnej wypłaty. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zawsze z chęcią wysłuchamy Twoich opinii i sugestii, gdyż naszym celem jest ciągła optymalizacja naszego serwisu. Nasze centrum serwisowe otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 18.00 http://www.support.kredito24.pl

6. Jesteśmy sprawiedliwi

Nasz zautomatyzowany system jest sprawiedliwy i nieprzekupny – podane przez Ciebie dane są sprawdzane obiektywnie i decydują, czy Twoja obecna sytuacja finansowa pozwala na udzielenie Ci mini kredytu. W trakcie składania kolejnych wniosków o pożyczki, nie wymagamy ponownego podawania danych. Wypłacamy nawet do 3 000 zł już w przeciągu kilku minut od momentu wysłania wniosku bezpośrednio ze swojego profilu użytkownika.
* Twój numer telefonu jest odpowiednio zweryfikowany.

7. Jesteśmy elastyczni

Tylko Ty wiesz najlepiej, ile pieniędzy i na jak długo je potrzebujesz. Dlatego też nie wyznaczamy przed podjęciem pożyczki żadnych minimalnych kwot
czy oprocentowań. Sam wybierasz odpowiednią dla siebie indywidualną kombinację tych dwóch czynników.

8. Opieramy się na wzajemnym zaufaniu

Po każdej spłacie w terminie, zwiększamy limit Twojego kredytu. Jeżeli jednak nie wywiążesz się na czas z oddaniem pieniędzy i zawiedziesz nasze zaufanie, jesteśmy zmuszeni obciążyć Cię opłatami za opóźnienie. Nie chcemy, aby inni, uczciwi klienci ponieśli straty z powodu osób nadużywających nasz system. Dlatego też, to Ty będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty z tytułu opóźnienia spłat.

9. Z nami Twoje dane są bezpieczne

Transmisja Twoich danych jest zaszyfrowana według najwyższych standardów ochrony danych. Twoje dane nie zostaną przekazane osobom trzecim bez Twojej zgody. Wszystko jest potwierdzone, posiadamy odpowiednie certyfikaty i odpowiadamy najwyższym standardom technicznym.

10. Ofiarujemy na cele charytatywne

Inni mówią, my działamy! Kredito24 wspiera finansowo różne charytatywne i społeczne akcje w Polsce i jest partnerem Akademia Przyszlosci

* Udzielenie kredytu i jego spersonalizowana maksymalna kwota podlegają nowej punktacji kredytowej. Aby pożyczki były przydzielane w odpowiedzialny sposób, zawsze ponownie sprawdzamy, czy wysokość kredytu jest odpowiednia do Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Możesz dowiedzieć się więcej o naszym kodeksie odpowiedzialnego udzielania pożyczek tutaj.